Крисевич

Тетяна

Єфремівна

Сестра медична старша


Як не захворіти взимку - 7 простих порад для всієї родини

Ми завжди чекаємо на зимові свята — Новий рік, Різдво, Старий Новий Рік. У нас завжди заплановані прогулянки, походи в гості, відвідування розважальних заходів та багато інших веселощів. Але часом у найвідповідальніший момент з'являється "злісна" інфекція, яка руйнує всі плани. Щоб залишатися здоровими і веселими всю зиму, дотримуйтесь простих правил:

1. Правильно харчуйтесь

Щоб зима була в радість, а всякі інфекції та зайві кілограми вас не здолали, харчуйтеся правильно та різноманітно. Додайте в раціон фрукти, овочі (не треба якісь екзотичні, можна найпростіші — морква, буряк, капуста, обов'язково цибуля та часник та ін. В інтернеті маса рецептів смачненьких салатів), рибу, горіхи, кисломолочну продукцію. Харчуйтеся смачно та різноманітно! І обов'язково балуйте себе смачними, але корисними десертами!

2. Висипайтеся

Вченими доведено, що сон менше 7 годин на добу знижує імунітет та збільшує ймовірність захворювання на ГРВІ у 3 рази. Тому валяйтеся в ліжку за будь-якої зручної можливості і спіть досхочу. Не дають поспати діти чи домашні вихованці, забирайте їх у ліжко і валяйтеся разом.

3. Проводьте час із коханими

Ви помітили як швидко минають дні? А скільки часу ви приділяєте своїм близьким та друзям? Радуйте себе приємними емоціями від спілкування зі своїми коханими.

4. Насолоджуйтесь кожною хвилиною і радійте

Раз ми вже заговорили про позитивні емоції, варто пам'ятати, що думки матеріалізуються, і якщо ви думаєте про позитивне, то так обов'язково й буде! Вченими доведено, що коли стрес зашкалює, ви засмучені, то ймовірність захворіти підвищується у кілька разів. Якщо відчуваєте, що ви на межі, все дратує, то дайте собі перерву 1-2 дні або просто зменшіть навантаження і побачите, що хвороба минеться.

5. Балуйте себе та своїх близьких

Так-так! Цей пункт є обов'язковим! Адже не дарма, ми вже вкотре повертаємось до позитивних емоцій. А зима – це час чудес, казки та свят. Щодня можна чимось порадувати себе — необов'язково чимось великим і дорогим. Влаштуйте приємну прогулянку з дітьми, випийте смачну каву в улюбленому кафе, почитайте цікаву книгу або сходіть усією родиною на смішний та добрий мультфільм.

6. Більше гуляйте

Як би це заїжджено не звучало, але свіже повітря чудодійне. Взимку важливо тепло одягнутись і йти на зустріч новим пригодам. Обирайте різні маршрути, цікаві місця на шляху, щоб можна було на шляху погрітися, і вперед! Запрошуйте на прогулянку друзів або гуляйте наодинці, щоб зібратися з думками. Головне, щоб ви отримували від прогулянок насолоду.

Насолоджуйтесь кожним днем і нехай усі хвороби проходять стороною!

 

 

 

Профілактика захворювання грипом та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій.

 

   Пам’ятка щодо профілактики захворювання грипом та інших  гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Грип –це гостре вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Віруси грипу та респіраторних інфекцій дуже легко передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі особи в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть з легкою формою перебігу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду наявності симптомів захворювання –це, в середньому, 7 діб.

При появі перших симптомів грипу (підвищення температури тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах) хвора людина обов’язково повинна залишитися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Лікування необхідно продовжувати до повного зникнення симптомів хвороби.

Вірус грипу можна  уникнути, якщо дотримуватися кількох простих речей:

1.    Уникати місць скупчення людей.

2.    Користуватися одноразовими масками при необхідності.

3.    Регулярно провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання.

4.    Повноцінно харчуватися, уникати перевтоми.

5.    Дотримуватися чистоти рук.

6.    Прикривати рот і ніс підчас кашлю та чхання.

7.    Користуватися тільки одноразовими серветками та рушниками.

8.    Залишатися вдома при перших ознаках хвороби та звертатися за медичною допомогою до лікаря.

9.    Ізолювати хворого вдома при можливості в окреме приміщення.

Щоб уникнути хвороби, не зволікайте заходами їх профілактики, дбайте про себе і оточуючих  Вас людей. Відчувши симптоми захворювання, негайно звертайтеся до лікаря.

 

 

НА ПОРОЗІ ГРИП!

 

Грип – це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка легко передається від людини до людини. Грип циркулює в усьому світі і ним може захворіти будь-яка людина з будь якої вікової групи. Профілактиці грипу в усіх країнах світу приділяють величезну увагу. Це обумовлено тим, що ця хвороба - лідер серед усіх інфекційних захворювань. Грип є серйозною проблемою громадської охорони здоров’я, який викликає важкі захворювання і призводить до смертельних наслідків у групах населення підвищеного ризику. Грип має симптоми , схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) , але є набагато не безпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія , яка іноді може лише за 4 - 5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

На грип не можна захворіти, переохолодившись або промочивши ноги. Джерелом інфекції є хвора людина. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом - коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Особливо велика ймовірність захворіти на грип після контакту з людиною, яка знаходиться в активній стадії хвороби, чи в гарячковому стані. Інфікування може відбутися повітряно -крапельним шляхом або через предмети побуту.
Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитися в інтервалі від декількох годин до 3-4 днів після такого контакту. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - це, в середньому, 7 днів. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів.
Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38ºС, біль у горлі , головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома - щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря - його слід викликати додому. Якщо стан хворого непогіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів. Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою - її життя.
Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого. Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику - це діти до 5 років (особливо - діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику - медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.
Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація - це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації напередодні грипозного сезону (у вересні). Щеплення від грипу не входить до списку обов’язкових, рекомендованих національним Календарем вакцинації, але належить до рекомендованих. Якщо такої можливості не було, то щеплюватись можна і впродовж всього сезону. Це посилює здатність організму протистояти грипу. Розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. Імунітет зберігається від 6 до 12 місяців. Отримати консультацію щодо вакцинації можна в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.
Ще є неспецифічна профілактика, це коли людина власними силами може захистити себе від захворювань на грип та ГРВІ. Для цього потрібно уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися з введенням в їжу натуральних вітамінів, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, загартовуватись, займатись спортом, ходити більше пішки, при необхідності використовувати хімічні засоби профілактики, які є в аптеках (вітаміни, противірусні препарати).
Не займайтеся самолікуванням! Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар. - частіше мийте руки ( цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього що їх оточує).
При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря! Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

 

 

Дотримуємось  протиепідемічних заходів !!!

Допуск до роботи персоналу ДНЗ № 267 здійснюється після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності засобу індивідувального захисту, що щільно покриває рот та ніс!


ВСЕ ПРО СOVID - 19:

ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ!

Download
матеріали для дорослих.pdf
Adobe Acrobat Document 156.6 KB
Download
Матеріали для дітей 1.pdf
Adobe Acrobat Document 169.1 KB

Download
Матеріали для дітей 2.pdf
Adobe Acrobat Document 129.1 KB
Download
Матеріали для дітей 3.pdf
Adobe Acrobat Document 82.5 KB

Рекомендації щодо проведення прафілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 на підприємствах та в установах.


Рекомендації для уникнення інфікування COVID-19 для працівників підприємств, установ, організацій.